Od popa uši

Bili jednom Džoni Dep i Amber Herd: Vašar mizoginije (VIDEO)

Nalazimo se u žestokom antifeminističkom uzletu koji slavi svaki muški šamar na ženinom licu i raduje se i veliča svako ponižavanje i blaćenje žrtava, a skromni uspesi postignuti tokom razvoja feminizma su šutnuti u stranu. I čini se da nema kraja.

Jedna žena je koja je digla glas protiv zlostavljanja i na taj glas mnogi gledaju sa gnušanjem i mržnjom za taj glas je i kažnjena. Ako tako gledamo, Amber je i dalje u braku sa nasilnikom. Međutim, to sad nije Dep, već ceo svet.

Bliski susret: Neko je dobio grip… Ne, već kovid-19!

Nosite masku. Nosite rukavice. Perite ruke. Ne znam šta pametno da vam napišem ili kažem. Ne filosofirajte bez potrebe, ne pravite se da ste Supermeni, da „to“ neće na vas. Hoće. Vrlo hoće. Nije teorija zavere, ovo nije ko zna koji svetski poredak, virusu ste vi samo još jedno stanište.

Šta god vam naturali, maske nisu uvod u islamizaciju ovog našeg velikopravoslavnog naroda. Ne sprečavaju vas da dišete. Jer, ako sa maskom imate problema sa disanjem, ne želite da znate kolikih problema možete da imate kad vam se virus useli u telo. Ne nekom tamo, ne komšiji. Vama.

Anksioznost u doba korone: Evo šta možete da uradite za sebe!

Čim postoji novi raspored, većina će odlaziti kasnije na počinak, neki će više vremena provoditi na mobilnom telefonu ili će odustati od svoje uobičajene šetnje po parku, keju ili kraju. Upravo to može da dovede do stresa i nemira na duže staze. San i kretanje su, u ovom periodu, prioritet. Važno je da i dalje nastavite s uobičajenim odlascima u krevet, da umesto odlaska u teretanu razmislite o vežbanju u kućnim uslovima, a svoju dnevnu rutinu šetnje možete zameniti dodanim vežbanjima.

Ljubav između narcisoidne osobe i osobe sa graničnim poremećajem: Da li smo se već sreli?

Ključno je shvatiti da osobe sa narcisoidnim poremećajem ličnosti, kao i osobe sa graničnim pormećajem ličnosti nose gotovo identične vrste trauma iz detinjstva. Zar nije prirodno da vas privlači neko sa kim imate nešto zajedničko, ili neko u kome vidite svoj odraz? Ovo o čemu pišem je slično tome – izgleda kao da su ove osobe pronašle svoju „srodnu dušu“. Tu je reč o sličnoj vibraciji koju obe dele, zbog njihovi prvobitnih problema s napuštanjem. Iako je priroda tih ranih trauma bila slična, igrali su se na različite načine, ali ožiljci iz tog vremena ostaju, osim ako nije bilo neke ozbiljne terapije, fokusirane na srž problema.

Demon u grudima: Šta je depresija i kako se izboriti s njom? (VIDEO)

Biti u depresiji je najgrozniji osećaj koji čovek može da doživi, ako izuzmemo maltretiranje. Depresija bukvalno parališe i čini da ništa ne možete da uradite. Međutim, i depresiju prate pogrešna uverenja – depresija, kakvu doživljava većina obolelih, nije biološka bolest, niti je „bes koji se ispoljava u sebi i prema sebi“. To nije „hemijski disbalans u mozgu“. Takođe, ni podela depresije nije dobra, smatraju zapadni stručnjaci. Obično se deli na „kliničku depresiju“, „postnatalnu depresiju“ i „običnu depresiju“ i u većini slučajeva nije teško izaći iz nje.

Praznična depresija: Kako se izboriti sa „crnim psom“ u Deda Mrazovom kostimu?

Prvo, treba da shvatite da niste Ebenizer Skrudž i da definitivno niste sami. „Praznični bluz“ je stvarniji i mnogo češći nego što mislite. Drugo, trebalo bi da budete dobri prema sebi. Pokušajte da se ne kažnjavate svojim stanjem i onim što ne osećate. I treće, odvojite nekoliko minuta da pročitate ovaj tekst o mogućim uzrocima vaše depresije i najboljim lekovima za „praznični bluz“.

Granični poremećaj ličnosti i porodica: Ljubav u minskom polju

Telefon zvoni. Njeno ime se pojavljuje na ekranu. Plašiš se da odgovoriš. A onda dolazi krivica. Sve ti se vraća – dok si bila uz nju kad je imala padove, kad si je spasavala od nje same, govorila da je voliš, tešila je i pričala joj da ćeš biti tu za nju, nekako znajući da tvoja briga nikada neće biti dovoljna da je otrgne od želje za samopovređivanjem.